Co zwiedzić w Poznaniu

Co zwiedzić w Poznaniu

Planując kolejne wakacyjne wyjazdy warto wziąć pod uwagę Poznań. Stolica Wielkopolski jest idealnym miejscem na spędzenie ciekawego weekendu. Zanim jednak się tam wybierzemy, warto zapoznać się z kilkoma atrakcjami turystycznymi miasta.

Spacer po mieście

Jeżeli zastanawiamy się nad tym co zwiedzić w Poznaniu, to warto po prostu zacząć od spaceru. Najlepiej rozpocząć go od Starego Browaru i przejść się ulicą Półwiejską, dalej ulicą Szkolną, aż do Starego Rynku. Po drodze będziemy mogli zapoznać się z architekturą starszych części miasta.

Na Starym Rynku będziemy mogli podziwiać renesansowy ratusz ze słynnymi trykającymi koziołkami. Jest to bardzo piękne i klimatyczne miejsce. Plac otoczony jest kolorowymi, wąskimi kamienicami ozdobionymi malunkami mieszczańskich artystów. Znajdziemy tutaj także cztery fontanny oraz Studzienkę Bamberki z początku XX w.

Ciekawe zabytki

W Poznaniu zwiedzić można Zamek Królewski oraz Zamek Cesarski. Jednak dla części turystów dużo ciekawszy jest Stary Browar, który w XIX w. wybudowali synowie Ambrosiusa Huggera – piwowara z Wirtembergii. Atrakcją jest także Dworzec Letni zlokalizowany obok dworca kolejowego Poznań Główny. Budynek ten powstał w 1905 r. jako dworzec prywatny, który miał służyć Wilhelmowi II podczas jego wizyt w Poznaniu.

Oczywiście w mieście zobaczyć można także wiele zabytków sakralnych. Jednym z nich jest pochodząca z XVII w. Bazylika kolegiacka, której znakiem szczególnym jest pełne przepychu, barokowe wnętrze. Kolejnym ciekawym miejscem jest Ostrów Tumski, na którego terenie można zobaczyć Bazylikę Archikatedralną świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz położony nieopodal Kościół Najświętszej Marii Panny z XV w.

Obcowanie z przyrodą

Po całym dniu spacerowania po mieście turyści często zastanawiają się co zwiedzić w Poznaniu, żeby odpocząć od tłumów i zabytków. Bardzo dobrym pomysłem będzie wizyta w największej w kraju Palmiarni. Z pewnością nacieszymy w niej oczy zielenią. W Palmiarni znajduje się także mini oceanarium. Na koniec warto wybrać się nad Jezioro Maltańskie. Jest to sztucznie utworzony zbiornik wodny, który jest idealnym miejscem na rekreację.

Poznań jest zdecydowanie pięknym i ciekawym miastem, które ma turystom wiele do zaoferowania. Warto wybrać się do niego na weekend, aby zobaczyć wszystkie wymienione atrakcje na własne oczy.