Lepszy jest profesjonalny szampon do włosów czy zwykły?

Lepszy jest profesjonalny szampon do włosów czy zwykły?

Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni szampon do włosów to podstawa ich pielęgnacji. Oczywiście każde włosy posiadają inną strukturę, czy porowatość, dlatego klient powinien podczas wybierania szamponu brać pod uwagę kilka czynników. Profesjonalny szampon do włosów zarówno oczyszcza skórę głowy, jak i odpowiednio odżywia włosy.

Zwykły szampon do włosów – jak działa?

Współcześnie zwykły szampon posiada standardowe składniki, a co za tym idzie, tylko oczyszczają włosy. Bezspornie ich największą zaletą jest to, że mogą być one stosowane w trakcie codziennego mycia głowy. Pomimo tego taki rodzaj szamponu bardzo często powoduje łupież, ponieważ w swoim składzie zawiera substancje wywołujące podrażnienia skóry głowy. Ponadto zazwyczaj przeznaczony jest on dla włosów o bardzo dobrej kondycji. Oczywiście czupryna potrzebuje substancji, które odżywią nie tylko włosy, ale także cebulki włosowe. Zatem bardzo często konsument musi zastosować dodatkowe preparaty pielęgnacyjne.

Profesjonalny szampon do włosów – jak działają?

Naturalnie profesjonalne szampony do włosów są używane najczęściej w salonach fryzjerskich. Obecnie wybór tych szamponów jest dość spory. Klienta może zakupić szampon do włosów farbowanych, łamliwych, przetłuszczających się, czy też zniszczonych. Profesjonalne szampony bazują na nowoczesnych technologiach i wielu odżywczych substancjach. Warto podkreślić, że niektóre profesjonalne preparaty do mycia włosów opierają się na tzw. technologii nanosomowej. Dzięki tej technologii cenne składniki docierają do podstawy mieszków włosowych. Zatem wyróżniają się one skutecznością i lepszymi efektami działania. Jednak należy pamiętać, że szampony wysokiej jakości nie są tanie, aczkolwiek każda kobieta pragnie pięknej fryzury.