Jak zagęścić brodę

Jak zagęścić brodę

Broda to niezaprzeczalny atut każdego mężczyzny, jednak predyspozycje genetyczne nie zawsze pozwalają na hodowanie gęstej szczeciny. Co zrobić, by nasza broda wyglądała schludnie i dodawała atrakcyjności? Czy istnieją sposoby na jej zagęszczenie?

Metody na bujny zarost

Jeśli zastanawiasz się jak zagęścić brodę, najpierw spójrz na swoich krewnych płci męskiej. Jeśli twój ojciec i dziadek mają bujne brody- istnieje szansa, że również i Ty taką osiągniesz z wiekiem, bowiem zarost na szczęce to coś co pojawia się z wiekiem i po 20 roku życia zaczyna się znacznie zageszczać. Jeśli taki wiek już za Tobą, a broda dalej rzadka- wypróbuj:

  • szczotkę z włosia naturalnego, ponieważ regularne szczotkowanie brody nie tylko układa ją w odpowiednim kierunku, ale przy okazji pobudza krażenie w czesanych obszarach, co może pobudzić cebulki włosów do wzrostu.
  • preparaty (wcierki, odżywki i szampony, olejki) np. z bursztynem. Takie produkty mogą skutecznie zagęścić włosy na brodzie, jednak efekt wymaga czasu. Rynek farmaceutyczny zaczął wprowadzać specjalne linie kosmetyków dedykowanych brodzie. Ich skład może zadbać o blask i sprężystość szczeciny, ale także szybszy jej porost.
  • pudry fryzjerskie– mogą one optycznie zagęścić linię zarostu i zakamuflować dziury w owłosieniu. Skuteczne są także w walce z zakolami, czyli niebezpiecznym zawyżaniu się linii czoła.
    Powyższe rady to bezpieczne i nieinwazyjne metody. Jeśli nie dają one satysfakcjonujących efektów, warto zasięgnąć porady lekarza. Być może jedyną opcją w temacie jak zagęścić brodę jest przeszczep włosów.

W kodzie DNA nie zawsze pisana jest nam długa i gęsta broda. Warto zadbać przede wszystkim o jej odpowiednie przecięcie, co może wizualnie ją zagęścić, bez potrzeby korzystania z mocniejszych zabiegów takich jak przeszczepy. Powstaje coraz większą liczba zakładów fryzjerskich, które specjalizują się w doborze koloru, długości brody. Już dzisiaj poszukaj takiego salonu w swojej okolicy i umów się na wizytę. Idealnie przycięta broda nada męskości i atrakcyjności.