Co zwiedzić w Krakowie?

Co zwiedzić w Krakowie?

Nie da się ukryć tego, że Kraków jest prawdziwą polską stolicą turystyki. Co roku odwiedzają to miasto miliony turystów z Polski, jak i z zagranicy. Co jednak dokładnie warto zwiedzić w tym mieście? Jakie są atrakcje, których nie sposób pominąć podczas choćby jednodniowego pobytu?

Największe atrakcje grodu Kraka

Punktem obowiązkowym każdej wycieczki do Krakowa jest oczywiście Rynek Główny. To właśnie na nim co roku tysiące turystów podziwia Kościół Mariacki z wieżą, do której swobodnie można wejść, wieżę ratuszową czy też oczywiście Sukiennice. Dodatkowo wszystko to, z czego słynie Kraków, czyli pomnik Adama Mickiewicza, setki gołębi, a także przejeżdżające co chwilę dorożki.

Kolejnym naturalnym krokiem z Rynku Głównego jest oczywiście ulica Floriańska. Jest to deptak handlowy, na którym znajduje się ogromna ilość sklepów, straganów i lokali gastronomicznych. Dodatkowo jest to bardzo fotogeniczna ulica, więc jeśli ktoś chciałby mieć piękne zdjęcie z Krakowa, to miejsce będzie do tego idealne.

Jak długo na Wawelu!

Nie można rozważać miejsc, do których warto się udać, będą w Krakowie, bez wymienienia pośród nich Wawelu. Dawna siedziba polskich władców po dziś dzień wzbudza podziw swoim majestatem i potężną konstrukcją. Co prawda, część obszaru jest możliwa do zwiedzenia za darmo, lecz w tym wypadku poleca się wykupienie wejścia do miejsc najbardziej reprezentacyjnych.

Będąc w okolicach Wawelu, warto od razu zejść nieco w stronę Wisły, aby spotkać na swojej drodze smoka Wawelskiego. Ziejący ogniem dokładnie co 10 minut smok z całą pewnością zrobi ogromne wrażenie nie tylko na najmłodszych, ale także na dorosłych.

Czy warto wybrać się do Krakowa?

Kraków to miejsce przepełnione zabytkami, świadectwami polskiej kultury i wielkości. Jest to miejsce, które nie tylko warto odwiedzić, co wręcz trzeba. Dobrze jednak zarezerwować sobie na zwiedzanie Krakowa więcej niż jeden dzień, ponieważ ilość rzeczy, które warto zobaczyć, z pewnością wypełni te kilka dni zwiedzania dosłownie po brzegi. Jak więc widać, dobry plan zwiedzania to podstawa.