Niezwykłe obrazy energetyczne

Niezwykłe obrazy energetyczne

Zazwyczaj słowo „obraz” kojarzy się z pięknym pejzażem, portretem, scenką rodzajową czy też martwą naturą. I jest to właściwe skojarzenie dla większości osób, przywiązanych do tradycyjnych dekoracji ścian w mieszkaniu, lub miłośników sztuki malarskiej – informują specjaliści z gabinetu Bialylotos.opole.pl.

Obrazy malowane sercem

Zupełnie innym rodzajem są obrazy energetyczne. To oczywiście też forma sztuki, ale odnosząca się raczej do duszy człowieka, jego zmysłów, postrzegania świata, otaczającej aury oraz wrażliwości na bodźce.
Artysta malujący obraz energetyczny nie planuje ostatecznej formy, nie obmyśla wcześniej użycia kolorów, a raczej kieruje się wizjami, ledwo uchwytnymi doznaniami pozazmysłowymi a także uczuciami. Powstające na płótnie dzieło odzwierciedla otaczającą nas energię.
Obrazy energetyczne powstają pod inspiracją buddyjskich mandali. Mandala, to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem zewnętrzności i nieskończoności a kwadrat identyfikuje się z czterema stronami świata, określa sferę wewnętrzną. Tu również działa mistyka i niematerialność, energia wewnętrzna człowieka i jej wpływ na codzienne działania.

Cel przekazu płynącego z obrazów energetycznych

Wpatrywanie się w obrazy energetyczne ma znaczny wpływ na umysł człowieka. Niejako zmuszają do medytacji, głębokich refleksji nad swoim życiem, wyciszeniem złych emocji. Barwy stosowane w obrazach energetycznych zazwyczaj są jasne i świetliste, a przedstawione kształty obrazują rzeczywistość, którą należy podążać, gdy przekaz płynący z obrazu zostanie właściwie zrozumiany.

Więcej o obrazach energetycznych dowiesz się tutaj: https://bialylotos.opole.pl/obrazy-energetyczne/.