Warszawa dla turysty

Warszawa dla turysty

Warszawa to stolica naszego kraju, trudno ją odwiedzając nie poznać jej najważniejszych i najciekawszych atrakcji. Jest to ogromna aglomeracja miejska, która potrafi być bardzo przyjazna dla turysty i pozwala mu na spędzenie miło czasu. Obok stałych warszawskich atrakcji typu Muzeum Historii Żydów Polskich, Łazienki Królewskie czy Zamek Królewski można tutaj znaleźć propozycje specjalnie zorganizowane dla danego turysty.

Wycieczka po Pradze

Praga to jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic stolicy. Można ją zwiedzić i obejrzeć zza okien samochodu retro. Wycieczka trwa 150 minut, zobaczyć można malownicze murale Pragi, fabrykę czekolady, dawną wytwórnię wódki oraz dawny czarny rynek. Wycieczka odbywa się starym autobusem “ogórkiem”, a w jej trakcie przewodnik opowiada historię dzielnicy.

Poznając Chopina

Ciekawą propozycją dla turysty jest także wycieczka z przewodnikiem po drodze królewskiej. W ten sposób można chociaż częściowo poznać życie Fryderyka Chopina. Całą wyprawę kończy koncert chopinowski na żywo, który odbywa się na ogół na starym mieście w lewym skrzydle Zamku Królewskiego.

Wycieczka po historycznych miejscach

Specjalna wycieczka do Parku Łazienkowskiego i do Muzeum Historii Żydów Polskich oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego. odwiedzenie tych historycznych miejsc pozwoli na jeszcze bliższe poznanie stolicy naszego kraju.
Warszawa dla turysty jest miejscem bardzo ciekawym, pełnym nowych i nieznanych wiadomości oraz historycznych faktów i tajemnic.

Pałac w Wilanowie

Bardzo ciekawą propozycją jest także wycieczka do Wilanowa. Tam można zwiedzić Pałac króla Jana III Sobieskiego. Specjalną ciekawostką jest poznanie ducha tego cudownego miejsca, poprzez zobaczenie wspaniałej architektury, sztuki, przyrody cudownego parku. Zobaczyć też można w jaki sposób kiedyś żyli w Polsce arystokraci.
W Warszawie i jej okolicach jest bardzo dużo interesujących i ciekawych miejsc. Każdy turysta znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie i odkryje różne uroki polskiej stolicy.wykorzystany: