Jak pielęgnować wylewkę betonową?

Jak pielęgnować wylewkę betonową?

Dzięki pielęgnacji wylewek na bazie cementu można uzyskać najbardziej optymalne parametry jakościowe betonu. Bez tego może dojść do osłabienia wytrzymałości oraz powstania pęknięć. Wówczas posadzka nie spełnia należycie swojej roli – przestrzegają fachowcy z firmy Higma-Service.pl.

 

Co jest potrzebne do ochrony wylewki?

W zależności od aktualnych warunków pogodowych należy mieć pod ręką folię budowlaną, folię bąbelkową czy cienki styropian. Wszystko to, aby uchronić wylewkę betonową przed miejscowym wysychaniem czy nagrzewaniem i wyziębianiem

 

Jak należy pielęgnować wylewkę na bazie cementu?

W okresie letnim odpowiednia pielęgnacja pozwala zapobiec utracie wody z betonu na skutek procesu parowania z jego powierzchni oraz miejscowego nagrzewania wylewki. Przebiegać powinna w dwóch etapach. Tuż po wylaniu, gdy beton oddaje sporo wody, trzeba osłonić otwory okienne dla ochrony wylewki betonowej przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Warto przysłonić również otwory drzwiowe, aby nie było przeciągów.

 

Co w kolejnym etapie?

W drugim etapie, jak najszybciej, należy osłonić powierzchnię wylewki folią budowlaną, która zapobiega parowaniu i dalszej utracie wody z betonu. Gdy na zewnątrz jest upalnie, warto wcześniej zrosić go wodą. W przypadku jastrychów pod posadzki przyklejane, z uwagi na przyczepność spoiny klejowej, nie zaleca się wykorzystywania hydrofobowych emulsji.

Artykuł powstał dzięki informacją zaczerpniętym od firmy: http://higma-service.pl.