Wózek do sprzątania – jaki wybrać?

Wielu przedsiębiorców troszczących się o komfort pracy swojego zespołu i rozsądnie myślących o poprawieniu jej efektywności nie waha się inwestować w wyposażenie pracowników w odpowiedni sprzęt. Jeśli jest to ekipa odpowiedzialna za porządek w danym obiekcie, przyda się wózek do sprzątania. Ich producenci oferują szeroki wybór i różnorodność modeli. Jaki wybrać, by sprawdził się w danym miejscu i poprawił efektywność pracy personelu sprzątającego?

To, jaki wózek do sprzątania będzie najlepszy, zależy przede wszystkim od specyfiki miejsca, w jakim będzie on używany. Przy dużych powierzchniach podłogi do zmywania przyda się model z dwoma wiaderkami do mopa. Dzięki temu osoba sprzątająca nie będzie musiała tracić czasu i energii na wymianę ich zwartości na czystą.

Jeśli w danym miejscu sprzątane są różne powierzchnie, trzeba zainteresować się zakupem wózka wyposażonego w pojemniki do przechowywania różnego rodzaju środków czyszczących odpowiednich dla każdej z nich. Na wózku lub maszynie czyszczącej przyda się również miejsce, w którym będzie można przechować akcesoria potrzebne przy sprzątaniu. Dobra organizacja sprzętu i preparatów według ich zastosowania znacznie skraca czas pracy osoby sprzątającej. Wszystko jest bowiem pod ręką, wystarczy sięgnąć po to, co jest akurat potrzebne.

Jeśli wózek do sprzątania ma służyć personelowi obsługującemu pokoje hotelowe, przydadzą się półki lub szafki do przewożenia kompletów bielizny pościelowej oraz ręczników i szlafroków, z których korzystają goście. Dobrze, by taki wózek miał miejsce na brudy zabrane z pokoju. Chodzi tu zarówno o tekstylia, jak i śmieci zabrane z kosza.