Zabawkowe laptopy dla dzieci

Zabawkowe laptopy dla dzieci

Ostatnio bardzo modne stały się zabawki interaktywne dla dzieci. Wśród propozycji takich zabawek każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, a największą popularnością cieszą się zabawkowe laptopy dla dzieci i zabawkowe komputerki.

Zabawka czy już pierwszy laptop?

Zabawkowy laptop ma być namiastką prawdziwego laptopa. Dlatego też posiada wszelkie funkcje podobne do funkcji prawdziwego laptopa, z tym że tutaj gra muzyczka, po naciśnięciu odpowiednich przycisków lub pojawiają się wesołe ruchome obrazki na monitorze. Zabawkowe laptopy dla dzieci mają edukować, wprowadzać dzieci do świata elektroniki i dawać im do zrozumienia, że taki urządzenia też istnieją.
Zabawkowy laptop lub komputerek ma działać na wyobraźnię dziecka tak samo jak zabawkowa pralka czy odkurzacz.
Kupowanie małemu dziecku prawdziwego laptopa mija się z celem, ponieważ trzylatek lub czterolatek nie do końca rozumie, do czego takie urządzenie służy.

Funkcje zabawkowego, edukacyjnego laptopa

Laptop zabawkowy może być świetną zabawką edukacyjną. Na rynku jest wiele modeli tego rodzaju laptopów a najbardziej popularne ich funkcje doskonale rozwijają dziecięcy słuch, wzrok i dotyk. Taka zabawka uczy dzieci różnego rodzaju dźwięków, kształtów, kolorów, liter czy cyfr. Uczy śpiewać różnych piosenek i naśladować zwierzęce odgłosy. Podstawowa zaleta zabawkowego laptopa to fakt, że nie można się z niego połączyć z internetem. Dziecko otrzymuje do ręki laptopa ale nie ma możliwości łączenia się, przez niego, z wirtualnym i niebezpiecznym światem.

Przeznaczone już dla dzieci od 12 miesiąca życia

Zabawkowe laptopy dla dzieci przeznaczone są już dla maluchów od 1 roku ich życia. Zabawka jest głośna, kolorowa, daje wiele możliwości po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku. Jednak zabawka dla tak małego dziecka powinna być wykonana z bardzo mocnego i trwałego materiału, odpornego na uderzenia. Ponadto wszelkiego rodzaju pokrętła i przyciski takiego laptopa powinny być przymocowane na trwałe i mieć dość duże rozmiary. Zabawka powinna być przede wszystkim zabawna, ale i bezpieczna.